Rýchorská bouda

  • rodinné, skupinové, adaptační
    pobyty
  • školy v přírodě
  • turistika, cykloturistika, běžky
Rýchorská bouda domů kontakt mapa stránek

Jak se k nám dostanete?

Krkonošská magistrála – napříč Krkonošemi na běžkách

V Krkonoších je k dispozici více než 540 km upravovaných běžeckých stop. Krkonošská magistrála prochází celými Krkonošemi. Centrální část měří 71 km a vede od Harrachova až po Žacléř. Trasa je rozdělena na několik etap. Krkonošská lyžařská stezka je značena červeně. Modře jsou značeny závodní tratě, zatímco turistické tratě mají značení zelené. Začátek Krkonošské magistrály se nachází v Harrachově, odkud pokračuje kolem Mumlavy směrem ke Krakonošově snídani, kde uhýbá doleva směrem k Vosecké boudě. Běžecká stopa dál pokračuje ke křižovatce U Čtyř pánů na Zlaté návrší a následně až k Vrbatově boudě, což je nejvyšší bod celé magistrály s nadmořskou výškou 1400 m. Poté trasa vede po zasněžené silnici na Horní Mísečky. Z Míseček vedou dvě cesty do Špindlerova Mlýna: jedna z nich je vedena po modré sjezdovce, zatímco druhá trasa vede po vyhlídkové cestě na svahu Medvědína. Skrz město pokračuje magistrála do lyžařského areálu Svatý Petr. Odtud je trasa vedena přes Krásnou pláň, Klínové boudy na Rozcestí okolo Dvorské boudy ke svahu Liščí hory, dále k Lesní boudě a horní stanici lyžařského vleku Zahrádky v Peci pod Sněžkou. Z Pece magistrála stoupá přes Lučiny od Kolínské boudy na Černou horu a poté na pokračuje na Velké pardubické boudy, Modré Kameny a Krausovy boudy. Z tohoto místa trasa vede přes Weissovy domky do Horního Maršova, odtud směrem k Rýchorské boudě, po hraničním hřebenu a Celní cestě do Horních Albeřic, k Lysečinské boudě a skrz Cestník až na Pomezní Boudy v Malé Úpě. Z Rýchor je také možné odbočit do Žacléře.

Krkonošská magistrála

Trasa Krkonošské magistrály

Harrachov – Krakonošova snídaně – Vosecká bouda – křižovatka U Čtyř pánů – Vrbatova bouda – Horní Mísečky – Špindlerův Mlýn – Skiareál Svatý Petr – Krásná pláň – Klínové boudy – Rozcestí – Dvorská bouda – Liščí hora – Lesní bouda – Pec pod Sněžkou – Lučiny – Kolínská bouda – Černá hora – Velké pardubické boudy – Modré kameny – Krausovy boudy – Weissovy domky – Horní Maršov – Rýchorská bouda – Horní Albeřice – Lysečinská bouda – Pomezní Boudy v Malé Úpě – Žacléř

Provoz Rýchorské boudy

Ubytování po celý rok
Provoz bufetu v zimě:
PÁ-NE od 10 do 16 hod.


Rýchorská bouda nabízí školám, školkám a skupinám:
ve spolupráci s KRNAP, lektory - enviromentální programy a průvodcovství po horách.


Možnost pořádání letních a zimních táborů.

Rýchorská bouda na Facebooku


Facebook

Webkamera

webkamera Rýchorská bouda

Krkonošská magistrála

V Krkonoších najdete více než 540 km upravovaných běžeckých stop. Krkonošská magistrála prochází celými Krkonošemi. Centrální část měří 71 km.
více informací >

Cyklotrasy KRNAP

Na území KRNAP a jeho ochranného pásma je vybudován systém terénních tras vhodných převážně pro horská kola.
více informací >

KRNAP

Webdesign: Tomáš Toman

Domů | Historie | Ceník | Rezervace | Fotogalerie | Kontakt